Sraz trabantů na Rokycansku přilákal 25 legendárních vozidel

Milovníci legendárního východoněmeckého auta trabant si dali o tomto víkendu sraz na Rokycansku. Na v pořadí 12. sraz pořádaný AMK Trabant Plzeň se sjeli do kempu Veselý Habr u Volduch.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sraz trabantů na Rokycansku

Sraz trabantů na Rokycansku | Foto: Lukáš Milota

Devět let se akce konala u přehrady Hracholusky, poslední tři roky se 'trabanťáci', tak si sami říkají, scházejí na nějakém novém místě. V minulých letech přijíždělo na sraz okolo 40 vozidel, letos kvůli špatnému deštivému a chladnému počasí jich dorazilo zhruba 25.

Většinou se jedná o Západočechy z Plzeňska nebo Rokycanska. Někteří ale dorazili i z Chebska nebo Žatecka, nechyběli ani Středočechy. Z pravlasti trabantů, tedy Německa, nedorazil nikdo.

Účastníky tohoto srazu můžeme dělit na dvě skupiny. Jsou to jednak ti, kteří mají trabanta v garáži, leští ho a kromě srazů a přehlídek s ním nevyjíždějí, zatímco drahé luxusní auto parkují na ulici. Druhou skupinu tvoří ti, kteří stále trabanta využívají jako běžný dopravní prostředek, byť takových je čím dál méně.

Trabant se vyráběl v několika provedeních. Navíc každé auto je možné mnoha způsoby upravit neboli ‚vytunit‘. Na sraz ale opravdové motoristické kuriozity nedorazily. Sami účastníci totiž tvrdí, že cílem srazu není se předvádět nebo se chlubit.

Sraz trabantů na Rokycansku. Speciální model s přívěsem | Foto: Lukáš Milota

Na sraz tak dorazila jen vozidla různě pomalovaná, pečlivě přelakovaná, s upravenými světlomety nebo trabant se zapřaženým speciálně vyrobeným obytným přívěsem.

Setkání 'trabanťáků' je třídenní. Začalo v pátek odpoledne registrací účastníků. Následovala spanilá jízda Rokycanskem. Hlavní program se koná dnes. Celé dopoledne probíhají různé soutěže, především slalom trabantů mezi kuželkami.

Odpoledne se jede na prohlídku zámku do Zbiroha, účastníky čeká orientační jízda, jízda zručnosti a společná večerní zábava, která se zřejmě protáhne až do ranních hodin. Zítra se 'trabanťáci' přesunou do Rokycan.

Veřejnosti je určen až nedělní program. Od 11 do 14 hodin se účastníci srazu přesunou do Rokycan, kde bude výstava vozidel a vyhlášení soutěže o automobil s nejhezčím interiérem a exteriérem.

Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme