Srážka tramvaje, auta a trolejbusu v Brně: 1 mrtvý, 13 zraněných

Jeden člověk dnes večer zahynul v Brně při srážce tramvaje, trolejbusu a automobilu. Dalších 13 cestujících je zraněných, z toho někteří těžce. Záchranáři mluví o mimořádné události.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvaj se v Brně srazila s autem a trolejbusem. Jeden mrtvý | Zdroj: ČTK

Záchranná služba zasahovala u velmi těžké dopravní nehody, při které bylo zraněno 14 osob. Jedna osoba bohužel utrpěla zranění neslučitelná se životem, 3 osoby byly těžce zraněny, 6 středně těžce a 4 lehce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Barbora Zuchová o brněnské nehodě tramvaje.mp3

Podle dostupných informací jeden cestující během nárazu vyletěl z trolejbusu oknem ven a následně ho přejel osobní automobil.

Podle policejního mluvčího Bohumila Maláška je sice nehoda stále v šetření, její příčinou ale bylo určitě pochybení některého z řidičů.

„Řidič trolejbusu i přes pomoc policejního psychologa skončil na krizovém centru v Bohunicích, zhroutil se z toho. Příčiny nehody jsou v šetření. My tu nehodu dokumentujeme, zjišťujeme ty nejzákladnější údaje, vyslýcháme svědky. Na základě těchto informací budeme hovořit o příčině nehody. Jedno je jisté, že jeden z těch řidičů, ať už to byl řidič tramvaje nebo trolejbusu, chybovali.“

Jde o velice mimořádnou událost v rozsahu zranění, říká mluvčí jihomoravské zdravotnické záchranné Barbora Zuchová: "Na místě zasahovalo 7 týmů záchranné služby a pacienti jsou rozváženi do všech brněnských nemocnic.“

Přehrát

00:00 / 00:00

tram srazka nehoda.mp3

Nejčastější zranění jsou zlomeniny a zhmožděniny. Někteří cestující mají otřes mozku. Hlavně u těžce zraněných nelze podle Zuchové vyloučit také vnitřní poranění:

„Byl to velmi komplikovaný zásah. Museli jsme na místě třídit raněné. Bezesporu jde o jedno z největších neštěstí, které se v Brně za poslední léta stala."

Slova Barbory Zuchové potvrzuje i Jan Seitl z Dopravního podniku města Brna, podle kterého je to nevážnější dopravní nehoda za posledních dvacet let.

„Z pohledu závažnosti této nehody je to minimálně 20 až 25 let zpět, když jsme žádnou takovou nehodu neměli, takže co do rozsahu a počtu zraněných je to velmi vážná událost, kterou neevidujeme dlouhou dobu.“

Nehoda se odehrála krátce po 19. hodině ve čtvrti Černá Pole. Tramvaj vykolejila mezi zastávkami Provazníkova a Lesnická.

Tramvaj jela na lince číslo 9 a trolejbus na lince 37. Kritické místo je nyní neprůjezdné, policie dopravu odklonila.

Zuzana Kopuletá, Michaela Vydrová, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme