Stále není jasné, co se stane s pražským nákladovým nádražím Žižkov

Zástupci ministerstva dopravy a radnice Prahy 3 jednali v areálu pražského nákladového nádraží Žižkov o budoucnosti této lokality. Funkcionalistická budova z 30. let chátrá a stále není jasné, jestli se stane kulturní památkou anebo se zbourá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákladové nádraží Žižkov | Foto: Tomáš Adamec

Ministra dopravy Pavla Dobeše, který původně ohlásil, že se dnešní prohlídky zúčastní, nahradil z důvodu zasedání vlády, náměstek Lukáš Hampl. Podle něj je potřeba najít řešení celé lokality.

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová zdůraznila, že opuštěné nádraží může být pro místní obyvatele brzy nebezpečné, protože se tam mohou stahovat bezdomovci a squateři.

Lidé z ministerstva dopravy i z radnice se shodli, že celý areál nádraží je potřeba proměnit v lokalitu sloužící především občanům. Teď záleží na rozhodnutí ministerstva kultury a na dopravní koncepci hlavního města. Žádné konkrétní řešení ale na stole není, stejně tak i peníze.

Jan Herget, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme