Stále více řidičů ve Středočeském kraji sedá za volant pod vlivem drog

Ve Středočeském kraji v posledních měsících přibývá řidičů, kteří usedají za volant pod vlivem drog. Navíc se stává čím dál více nehod, které zdrogovaní řidiči zavinili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Narkoman, drogy, stříkačka (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Poslední případ, kdy řidič jel pod vlivem drog, je ze včerejšího odpoledne. V Sázavě na Benešovsku zastavili policisté třicetiletého řidiče, který nejen že neměl řidičský průkaz, ale test na přítomnost omamných látek v těle prokázal, že před jízdou užil pervitin.

Odstrašujícím příkladem může být i devětadvacetiletý motorkář, který na konci dubna v Milíně na Příbramsku řídil po požití kokainu. Ve Staré Huti jel zase dvacetiletý muž autem pod vlivem marihuany.

Za jízdu pod vlivem drog řidičům hrozí přičtení bodů, vysoká pokuta, ztráta řidičského průkazu a soud.

Krajští policisté průběžně podrobují řidiče náhodným kontrolám. Velkou kontrolní akci na zdrogované řidiče pak chystají na začátek června, kdy půjde dokonce o celoevropskou akci. Zapojit by se do ní mělo 29 evropských zemí.

V roce 2011 v kraji došlo k šestnácti nehodám, ve kterých hrály hlavní roli drogy. Loni bylo takovýchto případů o jeden více. Není jasné, kolik lidí při nich zemřelo nebo se zranilo.

Co se týká celé České republiky, jsou ta čísla odstrašující. Loni bourali zdrogovaní řidiči 173krát. Devět lidí při těchto nehodách zemřelo a 77 se zranilo.

Pavel Pavlas, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme