Stanice pražského metra A Malostranská byla kvůli poruše eskalátoru částečně uzavřená

Několik hodin se dnes cestující v Praze nemohli dostat do stanice metra Malostranská na lince A. Jeden z eskalátorů se brzy ráno porouchal a ve stanici bylo možné pouze vystupovat. Kolem deváté hodiny už se technikům podařilo závadu odstranit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanice metra Malostranská | Foto: Filip Jandourek

„Došlo k běžnému typu závady na jednom rameni eskalátorů, je tam prasklá pojezdová dráha,“ vysvětloval mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl.

V poslední době jde již o několikátý problém s eskalátory v pražském metru. Koncem listopadu došlo k nehodě ve stanici Můstek. Eskalátor do vestibulu na Jungmannově náměstí nejprve zničehonic prudce zastavil a následně se rozjel opačným směrem. Několik cestujících ze schodů spadlo a zranilo se.

Dopravní podnik zjistil, že za nehodu může vážná konstrukční závada na eskalátorech od jednoho dodavatele. Následovaly kontroly všech eskalátorů stejného typu. Kvůli tomu byla například na 17 hodin uzavřena stanice Staroměstská. Porouchané jezdící schody na Můstku jsou stále mimo provoz.

Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme