Stanice technické kontroly na Vysočině plní řidiči rozčilení kvůli známkám

Nespokojení řidiči plní stanice technické kontroly na Vysočině. Stěžují si, že jim po chvíli užívání z auta opadaly známky o provedení kontroly a měření emisí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oloupané nálepky technická a emisní kontrola na jednom z aut | Foto: Hana Mikulincová | Zdroj: Český rozhlas

Bohatou zkušenost už má s řidiči pracovník jedné ze stanic technické kontroly na Havlíčkobrodsku Petr Vencovský. Dokáže přesně pojmenovat, jak k postupnému loupání nálepek s červeným a zeleným polem dochází.

„Tohle stříbrné pole je zalité pod tou červenou barvou. Tam, kde jsou vyznačené roky, se to oloupe, potom se ztrácí měsíce. Dírky jsou viditelné, ale nejde přečíst, dokdy. Známka je pak špatně čitelná nebo nečitelná vůbec. A když člověka zastaví policie, je to problém, můžete s sebou vozit protokol od technické kontroly i emisí, ale měli byste si koupit i novou známku.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Řidičů, kterým opadávají nálepky technické a emisné kontroly, na Vysočině přibývá

Což stojí zhruba 50 korun, zdánlivě malá částka, ale řidiče dokáže i tak rozčílit. Zkušenost s tím má vedoucí stanice technické kontroly na Vysočině Jan Kolář.

„Samozřejmě, že jsou lidé naštvaní, to je jasné, každý, kdo musí platit něco navíc, je naštvaný. Já sám mám auto, které je pět měsíců staré, jestli chcete, můžeme se na něj zajít podívat. Myl jsem ho v myčce jednou a známka je oloupaná. Je jedno, jestli je červená nebo zelená, prostě nevydrží,“ ukazuje Jan Kolář na značku.

S oloupanými známkami se setkávají třeba i v autoservisu v Havlíčkově Brodě. „Slyšel jsem o tom, známky jsou nekvalitní, loupou se. Mám to dokonce i na vlastním autě, takže o tom vím,“ kývá hlavou technik Petr.

Řidiči, kteří nemají známku kompletní, by si ji měli vyměnit na jakékoli stanici technické kontroly.

Majitelé aut řeší problémy s rozpadajícími se nálepkami technické a emisní kontroly

Číst článek

Tereza Jelínková, Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme