Starokladrubští koně absolvovali historicky první veřejnou dražbu

Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem pořádal vůbec první veřejnou dražbu starokladrubských koní. Akce nabídla podívanou pro všechny příznivce koní, show pro diváky a zvýšený adrenalin pro kupce. Překvapivé je, že o peníze zase tak úplně nešlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dražba koní v Kladrubech začala přehlídkou | Zdroj: ČTK

„Toto je první dražba starokladrubských koní v Čechách. Ještě pořádám dražbu anglických plnokrevníků v Pardubicích, a pokud vím, žádná jiná dražba tady není,“ řekl Radiožurnálu Tomáš Janda, který vedl kladrubskou dražbu na vyzdobeném nádvoří hřebčína.

Minimální cena, za kterou mohl být kůň prodán, byla 1000 euro, minimální příhoz 200 euro a při vyšších cenách se minimální příhozy zvyšovaly na 500 až 1000 euro.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Josef Kopecký natočil reportáž o první dražbě v kladrubském hřebčíně

„Máme vyrazit s hřebcem Seiko, čeká nás nauzdit, ještě jednou přečistit, aby koně byli připravení, namazaná kopyta, aby bylo všechno v pořádku. Příprava koně trvá pět, deset minut,“ vysvětluje zaměstnanec hřebčína.

V dražebním katalogu je 52 koní. I když se je všechny prodat nepodaří, žádnou ránu to pro hřebčín neznamená. Kupci si totiž i během roku přímo ze stájí vyberou 50 až 70 zvířat.

Lucie Maňourová, Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme