Staronový primátor Ostravy bude mít o jednoho náměstka víc než dosud

Jednu sekretářku navíc bude po dnešku potřebovat ostravský magistrát. Zastupitelé zvolí nové vedení radnice. Město ovládne koalice ČSSD a ODS a primátor bude mít o jednoho náměstka víc než dosud. A to i přesto, že v jiných městech politici šetří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Kajnar (ČSSD) | Foto: Tomáš Adamec

Místo pěti náměstků šest, mezi nimi v novodobé historii první žena a na pozici primátora sociální demokrat Petr Kajnar. To jsou jen některé body dohody mezi ostravskou ČSSD a ODS.

Podle Petra Kajnara je širší vedení města zapotřebí. „Potřebuji lidi na řízení projektů, je to v přádku, že je víc náměstků. Takové město jako Ostrava to určitě unese a navíc se mu to vrátí,“ říká Kajnar.

Dva náměstci se tak podělí o dosud spojenou oblast školství, zdravotnictví, kultury a sociálních věcí.

Opozice mluví o zbytečném navyšování funkcí

Už teď si ale budoucí šéfové města vysloužili kritiku. Do opozice míří překvapení letošních voleb Hnutí Ostravak. Podle Evy Schwarzové bude chtít vysvětlení.

„V době, kdy se krátí rozpočty a šetří se na všech úrovních, je jak nehospodárné, tak i nefér vůči daňovým poplatníkům hledat možnosti, jak navyšovat placené funkce jenom proto, aby to vyhovovalo budoucím koaličním stranám,“ podotkla Schwarzová, která vedla kandidátku Ostravaku.

Martin Hromádka, Silvie Mikulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme