Starostkou Písku bude lídryně Jihočechů 2012 Vanžurová, vítězná ČSSD končí v opozici

Starostkou Písku se stane lídryně Jihočechů 2012 Eva Vanžurová. Koaliční smlouvu podepsalo šest subjektů - Jihočeši 2012, TOP 09, ANO, Písecký patrioti, Volba pro město a ODS. Vítězná ČSSD tak definitivně zůstane v opozici. Koalice bude mít v zastupitelstvu 15 členů z celkových 27.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

město Písek | Foto: Elena Horálková | Zdroj: Český rozhlas

„Protože přišla nabídka od menších stran, které jsou zastoupeny jedním nebo dvěma mandáty, tak nakonec za stavu, kdy se sociální demokracii nedařil návrat k nějaké koalici, jsme se toho ujali my – Jihočeši 2012, kteří jsme se umístili druzí, a koalici se nám podařilo sestavit,“ říká člen vyjednávacího týmu za Jihočechy 2012 Luboš Průša.

Místostarosty by se měli stát Josef Knot z TOP 09, který tuto funkci zastával tři roky v minulém období, a Jiří Hořánek z hnutí ANO. Zastupitelstvo o novém vedení města rozhodne v neděli 9. listopadu.

Nová koalice má řadu plánů. „Chceme postavit novou knihovnu, bazén, chceme zlepšit čistotu a pořádek ve městě. Chceme také vytvořit sociální strategii města, která bude zaměřena na nepřizpůsobivé a vyloučené občany, aby se nějak zapojili do normálního života, popřípadě dodržovali pravidla,“ dodává Průša.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme