Starostou Benešova je opět Jaroslav Hlavnička z Volby pro město

Zvolení nového vedení Benešova provázely problémy se sčítáním. Volební komise složená ze tří zastupitelů se několikrát spletla a zastupitelé museli hlasovat znovu. Při volbě místostarosty to bylo dokonce třikrát. Nakonec se ale komise dopočítala a starostou je opět Jaroslav Hlavnička z Volby pro město.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zastupitelstvo volilo nové vedení Benešova | Foto: Věra Hájková | Zdroj: Český rozhlas

Volba pro město má také prvního místostarostu, a to Zdeňka Zahradníčka, který nahrazuje stranického kolegu Tomáše Podholu. Ten se do zastupitelstva nedostal.

Naopak místostarostou zůstává Roman Tichovský z ODS. Má na starosti investice a tak se novináři ptali, kam v Benešově půjdou peníze:

„Do čistírny tak, aby se dokončila roztoková síť. Zároveň se začíná v současné době přivaděč, kde se bude město podílet významnou částkou na jeho stavbě. Předpokládám, že budeme dál investovat do zateplení veřejných budov a bude se pokračovat samozřejmě s údržbou a obnovou bytového fondu,“ odpověděl Tichovský.

Z vedení musel odejít Tomáš Podhola z Volby pro město. Nahradil ho jeho stranický kolega a bývalý ředitel gymnázia Zdeněk Zahradníček:

„Tak já, abych řekl pravdu, tak jsem s touto variantou vůbec nepočítal, protože jsem předpokládal vzhledem k roztříštěnosti kandidátek, že budeme-li stavět jako Volba pro město někoho do vedení radnice, bude to jeden člověk.“

„Teď jsme postavili dva. Ten druhý padl na mě. Je to oblast, které z části rozumím, z části bude pro mě nová,“ poznamenal Zahradníček.

Při volbě vedení odešli ze svých míst tři opoziční zastupitelé. Snažili se totiž prosadit tajné hlasování. To ale neprošlo, a tak se volby neúčastnili.

Jedním z nich byl ředitel benešovské nemocnice a lídr sociální demokracie Petr Hostek:

„Veřejnou volbu zrovna v této chvíli a v tomto okamžiku, jsem bral jako vyjádření minima demokracie.“

Zastupitelstvo volilo nové vedení Benešova | Foto: Věra Hájková

Věra Hájková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme