Starostou Prahy 4 byl zvolen předseda pražských zelených Petr Štěpánek

Starostou Prahy 4 byl zvolen předseda pražské Strany zelených Petr Štěpánek. Rozhodli o tom na svém dnešním jednání zastupitelé Prahy 4. Štěpánkovi dalo hlas 26 zastupitelů z celkem 44 přítomných. Kvůli Štěpánkově volbě muselo být přerušeno jednání zastupitelstva na magistrátu, jehož je Štěpánek členem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Štěpánek | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

V Praze 4 se na koalici domluvily TOP 09, Trojkoalice a ČSSD. V 45členném zastupitelstvu mají 26 hlasů. Hnutí ANO, které ve volbách zvítězilo, skončilo v opozici.

„Děkuji všem, kdo mě volili, a jsem připraven na spolupráci napříč politickým spektrem se všemi zastupiteli a stejně tak i se všemi obyvateli Prahy 4,“ řekl po svém zvolení Štěpánek. Ve funkci střídá dosavadního starostu Pavla Caldra (Pro Prahu).

Nový starosta se chce zaměřit na rozšíření počtu míst v mateřských školách, dokončit privatizaci bytů a dobudovat koupaliště na Lhotce. Rovněž chce sestavit vyrovnaný rozpočet nebo společně s magistrátem navýšit počet strážníků v ulicích Prahy 4.

Na jednání zastupitelů Prahy 4 přijel Štěpánek na kole přímo z magistrátu, kde bylo právě kvůli jeho volbě starostou ustavující jednání zastupitelstva přerušeno do dnešních 18 hodin.

Na magistrátu se totiž domluvila koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN), která má v 65členném zastupitelstvu 33 členů, tedy většinu pouze jednoho hlasu. Štěpánek tak musí být přítomen i při magistrátním hlasování.

Ve volbách v Praze 4 zvítězilo na hnutí ANO s 21,69 procenta hlasů. Druhá je koalice KDU-ČSL, Strany zelených a STAN a třetí místo patří TOP 09. Do zastupitelstva se dostaly ještě ČSSD, ODS a Pro Prahu.

ČTK, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme