Starostou Vsetína je opět Čunek, napotřetí získal podporu zastupitelů

Na třetí pokus zvolili vsetínští zastupitelé starostou města senátora Jiřího Čunka. Pro lídra vítězných lidovců hlasovalo 16 z 21 přítomných zastupitelů, jiný kandidát na tento post nebyl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řetěz starosty předala Jiřímu Čunkovi jeho předchůdkyně Iveta Táborská | Zdroj: ČTK

Jiřího Čunka podpořili ve volbě starosty členové doposud opoziční Koalice pro otevřený Vsetín. Ruku po něj nezvedli jen tři sociální demokraté.

ČSSD si slibovala od spolupráce s KDU-ČSL post místostarosty. Lidovci ale uzavřeli koalici s ANO a STAN za podpory právě Koalice pro otevřený Vsetín, kterou tvoří Strana zelených, Piráti a občanské sdružení Vsetínské fórum.

Pětapadesátiletý Čunek byl starostou Vsetína už v letech 1998 až 2006. Tehdy radnice pod jeho vedením vystěhovala z centra města část místních Romů na okraj Vsetína, ale i do vzdálených okresů.

Po letošních podzimních volbách, které jeho strana ve Vsetíně vyhrála, potřeboval ke zvolení tři pokusy. Na ustavujícím zasedání zastupitelstva mu chyběl jeden hlas, na druhém zasedání před dvěma týdny se volba starosty ani nekonala, jednání bylo odloženo na dnešek.

První místostarostkou se stala Simona Hlaváčová z KDU-ČSL. Ve volbě druhého místostarosty neuspěla bývalá starostka za ODS Iveta Táborská, bude jím tak Tomáš Pifka zvolený za starosty a nezávislé.

KDU-ČSL má v zastupitelstvu šest křesel, ANO tři a STAN jedno. ČSSD a KOV připadly tři mandáty, ODS a komunisté mají po dvou a TOP 09 jeden.

Martin Hromádka, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme