Starostové jdou kvůli Letišti Vodochody za ministrem životního prostředí

Starostové šestnácti středočeských obcí dnes předají ministrovi životního prostředí Pavlu Drobilovi svoje výhrady proti rozšiřování Letiště Vodochody. Pokud by se do tří let změnilo v mezinárodní terminál s pravidelným leteckým provozem, obce se obávají, že přijdou o svůj klid.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Vodochody - vizualizace | Foto: Penta Investements

Obce se bojí především nadměrného hluku z letecké dopravy, možnosti havárií a také znečištění ovzduší. Nelíbí se jim také, že přes jejich silnice bude na letiště směřovat mnohem více aut než doposud.

Přehrát

00:00 / 00:00

Holeček Vodochody.mp3

„V Kralupech nás hodně bolí hluk, který bude pravděpodobně z letiště vycházet. A také doprava a bezpečnost, protože Kralupy mají ve svém katastru velký chemický podnik a my se obáváme, že v případě letiště, bude výrazně ohrožena bezpečnost města,“ říká starosta Kralup nad Vltavou Petr Holeček.

Vedení letiště ale ujišťuje, že nový terminál nebude mít negativní vliv na život lidí. O budoucnosti letiště teď rozhoduje ministerstvo životního prostředí. Jasno by mělo být do poloviny příštího roku.

Petra Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme