Starostové se zeptají ministra dopravy, jak pokračuje dostavba dálnice D8

Dostavbu dálnice D8 přes České středohoří dnes ve Velemíně na schůzce s ministrem dopravy proberou starostové obcí na objízdných trasách. Od roku 2010 se jedná již o páté setkání, na kterém se starostové vyptávají šéfů resortu i Ředitelství silnic a dálnic, jak stavba pokračuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dostavba dálnice D8 přes České středohoří | Foto: Filip Jandourek

Před rokem slyšeli dobrou zprávu o dokončení úseku Lovosice-Bílinka, teď by se měli dozvědět, jak to vypadá s 12 kilometry, které ještě dálnici chybějí do Řehlovic. Především, jestli se do slibovaného termínu v roce 2015 konečně propojí D8 s už hotovou částí na Ústecku.

Pro Velemín, přes který se zatím valí těžká doprava, jsou důležitá i další témata. „Stav mimoúrovňové křižovatky Dobkovičky a stav náhradních výsadeb za vykácené dřeviny při dálnici,“ připomíná starosta za ODS Jiří Skalický.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Miroslav Zimmer zjišťoval, o čem chtějí starostové mluvit s ministrem dopravy

Za nevysázené dřeviny hrozí Ředitelství silnic a dálnic pokuta. Starostové dotčených obcí ale mají ještě další nejasnosti.

„Během posledního roku se stalo více věcí, které změnily stanoviska, která jsme se dozvěděli před rokem, včetně financování stavby. Bylo nám loni řečeno, že stavba bude financována z evropských zdrojů, už to není pravda, a tak dále,“ dodává Skalický.

Dostavbu dálnice přes chráněné České středohoří provázejí od roku 2007 neustálé průtahy a odvolání ekologických aktivistů. Po jednom z nich ústecký krajský soud letos v únoru zrušil část povolení, když shledal chybu úředníků. Dostavby dálnice se však toto rozhodnutí nedotkne.


Zvětšit mapu

Miroslav Zimmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme