Starostové trvají na zbourání těžebních věží OKD, podávají trestní oznámení

Starostové ze severu Moravy usilují o zbourání starých těžebních věží. Z Frenštátu pod Radhoštěm nyní poputuje trestní oznámení na Obvodní báňský úřad v Ostravě. Podle starostů totiž straní společnosti OKD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těžba uhlí v OKD | Foto: www.okd.cz

‘Strašáci na úpatí Beskyd‘, tak označují těžební věže a další stavby místní obyvatelé. „Nedělá to pěkné v té krajinné oblasti,“ říká jeden z místních. „Bydlím vedle šachty a jsem pro, aby byly všechny stavby odstraněné,“ dodává paní.

Do karet přišel beskydským obcím na začátku roku nečekaný triumf. Stavbám totiž vypršelo povolení, stavební úřad ve Frenštátě před několika dny zamítl žádost OKD o jeho prodloužení a starostové okamžitě požádali o jejich likvidaci.

Obvodní báňský úřad v Ostravě ale vydal při řízení o odstranění staveb stanovisko, ve kterém podporuje společnost OKD. „Dlouhodobě obvodní báňský úřad vydává stanoviska ve prospěch OKD a ne ve prospěch občanů nebo státu, jehož jsou vlastně báňští úředníci zaměstnanci,“ říká starosta obce Trojanovice Jiří Novotný.

Podle těžařů jsou ale stavby nezbytné pro takzvaný konzervační režim.

Dominika Rojtová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme