Starostové z Rychnovska požadují po kraji pravidelná hlášení o rychnovské nemocnici

Rychnovští starostové žádají kraj, aby jim poskytoval pravidelné informace o dění v nemocnici Rychnova. Obávají se totiž, že po nadcházející fúzi rychnovské a náchodské nemocnice dojde k omezení zdravotní péče ve spádové oblasti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice | Foto: Filip Jandourek

Starostové se kvůli tomu včera sešli s ředitelem nemocnice Miroslavem Vávrou a krajskou radní pro zdravotnictví Janou Třešňákovou.

Na schůzce, která trvala dvě a půl hodiny, Vávra kritizoval hospodaření svých předchůdců. Podle něj dnes rychnovská nemocnice produkuje na 100 korun obratu 30 korun ztráty.

Přehrát

00:00 / 00:00

K plánům nemocnice do budoucna se vyjádřil ředitel nemocnice Miroslav Vávra

Některé faktury platila až po roce. Na druhou stranu se ale maximálně šetřilo na zdravotnickém materiálu a personálu.

Krajské nemocnice letos čeká nelehký rok. Nová úhradová vyhláška ministerstva zdravotnictví by je mohla připravit až o 390 milionů korun.

Ve fúzi s náchodskou nemocnicí vidí Vávra budoucnost rychnovské nemocnice. Spojení nemocnic má být podle Třešňákové z ČSSD formálním krokem, který přinese například lepší pozici při jednání s pojišťovnami.

Dvě desítky starostů ze spádové oblasti nemocnice bylo s vysvětlením spokojeno. Kritika se ale snesla na fungování holdingu a také na to, že Vávra řídí tři krajské nemocnice a navíc je dočasně pověřený vedením krajského zdravotnického holdingu.

Starostové nakonec podepsali prohlášení, které přeložil rychnovský starosta Jan Skořepa zvolený za ODS.

Jiří Fremuth, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme