Šťastný a Richter z ODS rezignovali na své posty v pražském zastupitelstvu

Boris Šťastný a Milan Richter z ODS už nebudou pražskými zastupiteli. Na jednání zastupitelstva Šťastný dnes dopoledne oznámil, že na tento post rezignuje. Odmítá prý dále nést osobní i politickou odpovědnost za věci, se kterými nesouhlasí. Současnou magistrátní koalici ODS a TOP 09 považuje za nefunkční a kritizuje také řízení města. Později svůj odchod ze zastupitelstva z podobných důvodů oznámil i bývalý radní a současný starosta Prahy 10 Milan Richter.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boris Štastný (ODS) | Foto: Filip Jandourek

Šťastný uvedl, že za stávajícího rozložení sil v pražském zastupitelstvu nemá žádnou šanci cokoli změnit. Koalice prý řídí město chaoticky a netransparentně.

Jako znepokojující vnímá především současné obvinění celé rady za projekt Opencard a také chaos při správě tunelu Blanka a dopravního podniku. Kritizuje také útlum investic, dluhy či novou koncepci územního plánu.

Šťastný, který se do názorových střetů dostával zejména s pražským primátorem a šéfem pražské ODS Bohuslavem Svobodou, své odstoupení nebere jako prohru v boji o vliv na pražské radnici. Odmítl jakékoli soupeření. K rezignaci ho prý vedlo čistě osobní přesvědčení. Situaci na magistrátě chce však dál sledovat a být jejím kritikem.

„Po mně přijde někdo další, a už nikdo nebude moci říkat, že Boris Šťastný něco dělá z nějakého důvodu a aby bojoval s primátorem Svobodou. V tuto chvíli se cítím být spíše disidentem uvnitř pražské ODS, ale to neznamená, že se budu bát na věci upozorňovat a že nebudu říkat věci tak, jak si je myslím,“ uvedl Šťastný.

Na vystoupení Borise Šťastného v sále ostře reagovala radní za ODS Aleksandra Udženija. Označila ho za lživé a populistické.

Spory v koalici jsou vyostřené

O pár hodin později Šťastného následoval i bývalý radní a současný starosta Prahy 10 za ODS Milan Richter. Jako hlavní důvod rezignace na zastupitelský post označil nefunkční koalici ODS a TOP 09.

Zástupci obou stran se už několik týdnů nejsou schopni dohodnout na důležitých tématech a vzájemně si vetují návrhy. Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) dokonce kvůli neshodám ukončil úterní jednání rady. TOP 09 zase údajně hrozí odchodem z koalice.

Pražský radní Milan Richter (vpravo, ODS) | Foto: Tomáš Adamec

Spory se týkají stavby tunelu Blanka a nákupu tramvají pro dopravní podnik. K tomu přibyla i otázka rozšíření parkovacích zón v metropoli a reorganizace magistrátu.

Milana Richtera by měl v zastupitelstvu nahradit spolustraník Ivan Vinš, Borise Šťastného Bohumil Zoufalík.

Jaroslava Malínská, Anna Königsmarková, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme