Stát by mohl do září obnovit proplácení dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji

Do září by mohlo ministerstvo financí opět začít proplácet dotace na projekty z programu Severozápad. Kvůli problémům s podezřelými projekty i kvůli kontrolám z Bruselu zastavilo posílání peněz do Ústeckého a Karlovarského kraje začátkem června.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie prohledávala kanceláře Úřadu Regionální rady ROP Severozápad | Foto: ČTK

Předseda monitorovacího výboru Tomáš Hybner ze strany NS-LEV 21 ale upozornil, že je potřeba splnit ještě několik podmínek.

„V případě, že budou veškeré body splněny, tak bychom mohli ještě do září mít uvolněné finanční prostředky. Máme rozpracováno několik dalších kontrol vnitřních fungování systému ROPu Severozápad a jsme připraveni vytvořit pracovní skupiny, které se budou věnovat jednotlivým prioritním osám.“

Minulý týden už výbor pozastavil přijímání a hodnocení žádostí o dotace, jak mu uložila vláda. Evropská komise by pak ještě během léta měla zkontrolovat 35 sporných projetků. Až pak rozhodne, jestli proplácení projektů v programu Severozápad obnoví.

Gabriela Hauptvogelová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme