Stát pomůže Severozápadu vrátit část dotací do Bruselu

Ústecký a Karlovarský kraj nemají na to, aby do Bruselu vrátily zhruba dvě a půl miliardy korun za chyby v dotačním programu Severozápad. Stát je proto ochoten krajům část peněz půjčit. Po dnešním jednání to řekl místopředseda Výboru Severozápad a ústecký krajský zastupitel za KSČM Milan Pipal. Další jednání ale budou ještě následovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo dotačního úřadu Regionu soudržnosti Severozápad v Ústí nad Labem | Zdroj: ČTK

Není ještě jasné, jak velkou část by stát krajům půjčil. Kraje by peníze do státního rozpočtu vracely do roku 2022. Taková je podle Pipala předběžná dohoda se zástupci ministerstva pro místní rozvoj a ministerstva financí. Podle předběžných informací by splátka pro Karlovarský kraj měla být asi 100 milionů korun ročně, pro Ústecký kraj 180 milionů ročně.

Další kola jednání už by měla být na politické úrovni náměstků nebo ministrů, případně premiéra.

Konečný návrh řešení musí schválit krajská zastupitelstva. Peníze, které musí kraje za chyby v dotačním systému vrátit do Bruselu, se na severozápad vrátí opět v podobě dotací.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme