Stát se pokusí najít peníze na budování obchvatů na Slovácku

Strážnice, Veselí nad Moravou a další sídla na Slovácku by se mohla v dohledné době zbavit tranzitní dopravy v centru. Stát se pokusí najít peníze na budování obchvatů obcí a měst na trase plánované rychlostní silnice R55. Na stavbu celé komunikace teď rozhodně prostředky nemá. Prohlásil to v Hodoníně předseda vlády Petr Nečas.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Petr Nečas (ODS)

Premiér Petr Nečas (ODS) | Foto: Tomáš Adamec

Ještě do konce roku bude kabinet jednat o prioritách budování dopravní sítě. Právě obchvaty by se podle premiéra Nečase mohly na seznam dostat.

„To znamená stavět nikoliv úsek R55 někde v polích šest kilometrů, které stejně končí dvouproudovou silnicí první třídy, ale koncentrovat to a přednostně stavět obchvatné komunikace obcí a měst,“ uvedl Petr Nečas.

Dodal, že to dopravu celým tahem Pomoraví nezrychlí, ale na druhé straně to při stejném množství finančních prostředků dostává dopravu z center obcí a měst.

Vladan Dokoupil, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme