Stát vybral stavitele pro další úsek jihočeské D3. Jezdit by se tam mohlo za tři roky

Další část dálnice D3 na jihu Čech postaví sdružení firem MTS, Swietelsky a Doprastav. Informovalo o tom Ředitelství silnic a dálnic. Úsek mezi Bošilcem a Ševětínem bude dlouhý přes osm kilometrů a je na něm třeba vybudovat mimo jiné devět mostů. Stavět by se mohlo začít letos v září, první řidiči by se mohli úsekem projet za tři roky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D3 | Foto: Michaela Vydrová

Zmiňované firmy uspěly v tendru s nejnižší cenou – zhruba jedna a čtvrt miliardy bez DPH. Žádný z neúspěšných uchazečů se proti rozhodnutí neodvolal.

ŘSD, které je investorem stavby, předpokládá, že příští týden by mohlo podepsat s vítězem tendru smlouvu. V září by si pak firmy mohly převzít staveniště a začít pracovat.

„Stavební práce jsou naplánovány na 48 měsíců, to je tedy doba pro dokončení stavby. Maximální doba pro uvedení do provozu je 36 měsíců,“ uvedl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Dálnice D3 by měla spojit Prahu, Tábor a České Budějovice a z Třebonína pak pokračovat jako rychlostní silnice k rakouským hranicím. V současnosti je v provozu 42 kilometrů této dálnice, po úplném dokončení by měla měřit 171 kilometrů.

Zmiňovaný úsek je jeden ze čtyř na trase mezi Veselím nad Lužnicí a Českými Budějovicemi.

Už v dubnu ŘSD zahájilo stavbu dálnice v úsecích Veselí nad Lužnicí – Bošilec a Borek – Úsilné u Českých Budějovic. Poslední úsek Ševětín – Borek se zatím připravuje.

D3 | Foto: Český rozhlas

Petra Hosenseidlová, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme