Stát zváží nabídku na zakonzervování dolu Centrum na Mostecku

Důl Centrum na Mostecku by v budoucnu mohl být rezervním zásobníkem hnědého uhlí. Přes něj by pak bylo možné vytěžit i uhlí, které je za územními limity. Státu toto řešení nabízí společnost Severní energetická. S firmou jednal ministr průmyslu Jan Mládek z ČSSD.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnostní ukončení těžby na dole Centrum

Slavnostní ukončení těžby na dole Centrum | Foto: Jan Bachorík

Myšlenkou se podle Mládka bude vláda zabývat, rozhodnout by měla během několika měsíců.

V případě, že by kabinet kývl na nabídku Severní energetické, přešel by důl do majetku Palivového kombinátu Ústí nad Labem, a to i se zaměstnanci, avšak maximálně se třiceti.

Jednalo se i o převodu pozemků kolem jezer Most a Milada ze státu na města a obce. Vláda navrhuje městům a obcím, aby si rozdělily pozemky kolem jezer na místa, která budou komerčně využívat, a na plochy bez komerčního využití.

Bezúplatně by pak stát na obce převedl pozemky bez komerčního využití. Naopak za pozemky, kde budou třeba hotely, restaurace penziony a podobně, by města a obce zaplatily příslušnou částku, která zatím určená není.

Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme