Státní vyznamenání pro Nicholase Wintona potěší i základní školu v Kunžaku

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě udělí státní vyznamenání. Jedním z oceněných bude i sir Nicholas Winton. Mimořádného odpoledního ceremoniálu se zúčastní Wintonova dcera Barbara, syn Nic a vnoučata. Minimálně jedna gratulace ale přijde i z Jihočeského kraje.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sir Nicholas Winton (archivní foto)

Sir Nicholas Winton (archivní foto) | Foto: Li-sung

Tím, kdo určitě nezapomene siru Nicholasi Wintonovi gratulovat, budou děti ze základní školy v Kunžaku. Už od roku 2008 totiž jejich škola nese Wintonovo jméno.

„My jsme školou sira Nicholase Wintona proto, že u nás vznikla iniciativa na podpisovou akci, aby sir Nicholas Winton byl nominován na Nobelovu cenu míru,“ říká ředitelka školy Eva Krafková.

Podle ní jde o shodu okolností odstartovanou okamžikem, kdy ve škole probíhalo promítání filmu Síla lidskosti spojené s výukovým programem. Obojí žáky velice zaujalo.

„A padla otázka, jestli byl pan Winton někdy nominován na Nobelovu cenu míru, že by si to zasloužil. Z toho se pak odvíjelo všechno ostatní. Považujeme za čest mít ve jméně člověka, jako je on,“ dodává Eva Krafková.

Od doby, kdy nese škola jméno Nicolase Wintona, už mu děti poslaly celou řadu dárků k narozeninám. Například padák, na který se všechny podepsaly. Gratulovat proto budou i k získání nejvyššího českého vyznamenání.

Lucie Suchánková Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme