Stav postižených zaměstnanců se zlepšuje, ubezpečuje vedení Nemocnice Znojmo

Jihomoravští hygienici dnes zkoumají vzorky, které odebrali při včerejší epidemii střevních problémů ve znojemské nemocnici. Se zdravotními potížemi se v tamním zařízení potýkalo celkem 140 zaměstnanců. Podle všeho se nakazili ze stravy v závodní jídelně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotnictví, nemocnice

Zdravotnictví, nemocnice | Foto: Fotobanka RGBStock

Zdravotní sestřičky, které potkával reportér Českého rozhlasu včera v odpoledních hodinách na chodbě znojemské nemocnice, žádné zdravotní problémy nezaznamenaly.

„Já jsem třeba dneska měla k obědu čočku, včera jsem nebyla v práci, nemám žádné problémy,“ říká jedna z nich. Přiznává, že se o situaci dozvěděla z rádia.

Přehrát

00:00 / 00:00

Znojemská nemocnice bude fungovat už bez omezení, říká reportér Českého rozhlasu Tomáš Jelen

„Nám nic není, a kdybychom neposlouchaly rádio, tak nevíme, že se vůbec něco takového děje,“ říká i o kolegyních.

Podle vedení Nemocnice Znojmo střevní problémy mezi zaměstnanci souvisí s největší pravděpodobností s úterním jídlem ze závodní jídelny.

„Stav postižených zaměstnanců nemocnice se zlepšuje. Není zaznamenán žádný podobný případ zdravotních potíží u pacientů,“ ubezpečuje mluvčí nemocnice Marcela Půčková s tím, že i příznaky onemocnění nebyly nijak závažné.

Přes sto zaměstnanců Nemocnice Znojmo má zdravotní problémy. Zřejmě z jídla

Číst článek

„Krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje nařídila nezbytná opatření v provozu nemocnice a ve fungování nemocničního stravovacího provozu,“ dodává.

Zároveň hygienici odebrali i řadu vzorků, ze kterých určí přesné příčiny vzniku epidemie.

„Další informace jsme připraveni poskytnout společně s výsledky testů, výsledky budou známy zhruba do 48 hodin,“ doplňuje jihomoravský hejtman z ČSSD Michal Hašek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Znojemská nemocnice funguje po včerejší epidemii střevních potíží už bez omezení. O intoxikaci mluví Jan Mareček z KHS Jihomoravského kraje

Jan Mareček z krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje se domnívá, že může jít o intoxikaci bakteriálním toxinem, takzvanou enterotoxikózu:

„Těch bakterií, co to mohou způsobit, je celá řada. Druhou možností je virový původ tohoto onemocnění.“

Enterotoxóza se většinou přenáší z potraviny, která se zpracovává. „Zdroj nákazy může být zvířecí, lidský, může jich být více. Pokud jde o virózu, jde o lidský zdroj a přenos je jiný než přes potravinu.“

V kuchyni nařídili hygienici sanitaci prostoru. „Byl tam nařízen celkový úklid provozu, čímž neříkám, že tam byl nepořádek. Je ale potřeba udělat kompletně nové vyčištění a úklid provozu,“ dodává Mareček.

Dnes by nemocnice měla fungovat bez jakýchkoli omezení.

Tomáš Jelen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme