Stavba lanovky na Sněžku může nabrat zpoždění kvůli soudu

Tendr na lanovou dráhu na Sněžku má vítěze, provázejí ho ale neshody uchazečů. Podmínky soutěže splnil pouze jediný ze tří uchazečů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pec pod Sněžkou | Foto: licence Creative Commons Attribution 2.5, Themightyquill

Dvě společnosti byly vyřazeny, protože měly stejného subdodavatele, což zákon ani podmínky soutěže nepřipouštějí, potvrdil Alan Tomášek, starosta Pece pod Sněžkou, která je většinovým majitelem lanové dráhy.

„V tuto chvíli nemám žádné jiné informace než že dvě firmy, které neuspěly, jsou přesvědčeny, že mají platnou smlouvu s firmou Laitner, což já samozřejmě nemůžu posoudit. My máme jednoho uchazeče, který splnil podmínky soutěže. Teoreticky s ním máme uzavřít smlouvu,“ řekl starosta.

Dodal, že vítěznou firmou je společnost Eurovia spolu s firmou Dopplemayer.

„Samozřejmě si necháme zjišťovat právní rozbory na tuto situaci. Musíme s ní seznámit zastupitelstvo a rozhodneme na základě skutečností, které zjistíme nebo které vyvstanou,“ uvedl Alan Tomášek.

Jedna z neúspěšných firem už ohlásila, že se hodlá soudit. To by ale mohlo ohrozit zahájení stavby na jaře příštího roku.

Eliška Pilařová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme