Stavba 'maršmelounu' v sousedství Anežského kláštera se dál odkládá

Bytový dům v pražské ulici U Milosrdných, takzvaný maršmeloun, musí znovu projít stavebním řízením. Ministerstvo kultury totiž zrušilo dvě závazná stanoviska pražských památkářů, která jeho stavbu umožňovala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projekt získal přezdívku maršmelou podle jednoho z původních návrhů, ve kterém měla být fasáda růžová | Foto: Jan Charvát

Podle ředitele památkové inspekce ministerstva kultury Martina Zídka stanoviska magistrátních památkářů neodpovídají rozhodnutí ministerstva z roku 2010.

„Pokud bylo rozhodnuto jinak, mělo být vysvětleno, v čem ta dosavadní praxe byla chybná, proč tentokrát bylo rozhodnuto jinak. A to se nestalo. To je ten základní problém,“ řekl Zídek Českému rozhlasu.

Jednatelé investorské firmy Praga Progetti e Inestimenti už vyjádření ministerstva obdrželi, musí se o něm ale poradit se svými právníky. Do té doby se k věci nebudou vyjadřovat, uvedl jejich mediální zástupce Mikoláš Černý.

Už v září zrušil pražský magistrát stavební povolení k "maršmelounu", vydané letos v červnu. Investor prý dostal povolení v rozporu se stavebním zákonem, chybí navíc souhlas majitele části pozemků s umístěním stavby. Firma se proti tomuto rozhodnutí odvolala.

Proti stavbě, která má vzniknout v těsné blízkosti Anežského kláštera v centru Prahy, v minulosti protestovaly před úřadem Prahy 1 stovky lidí, vznikla i petice.

Přezdívku maršmeloun projekt získal podle jednoho z původních návrhů, ve kterém měla být fasáda růžová.

Kauza „maršmeloun“ | Foto: Český rozhlas

ČRo, Štěpán Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme