Stavbaři o víkendu zbourají mosty přes frekventovanou silnici z Mostu do Chomutova

Dopravní komplikace přinese o nadcházejícím víkendu demolice dvou mostů na průtahu Mostem. Frekventovaná silnice na Teplice a Chomutov bude zcela uzavřena. Provoz na ní stavbaři obnoví až v pondělí ráno. Objízdná trasa vede přes město Most, nákladní doprava musí přes Louny a Bílinu. Demolice mostů přitahuje také obyvatele města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na D1 začalo bourání mostů, kvůli němuž bude dálnice celu noc uzavřená | Foto: Olga Štrejbarová

„K té lávce jsem měla docela vztah, protože manžel pracoval v té vysoké budově na nádraží a tam tudy chodíval,“ popisuje paní Jarka z Mostu důvody, proč se v sobotu přijde podívat na demolici padesát let starého mostu, který spojoval město s železničním nádražím.

Bourání mostů si nenechá ujít ani Mostečan František Bodlák, který si demolici mostů filmuje do svého archivu: „Já si to natáčím od začátku, dělám si videoreportáž.“

S fotoaparátem běhá po provizorní lávce také Standa: „Je to taková nostalgie, je to padesát let starý most. Tak je skoro stejně starý jako já... nebo já jako on…“

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o víkendové demolici mostů v Mostě zjišťoval redaktor Jan Beneš

Oba mosty, pro automobily i lávku pro pěší vedoucí k vlakovému nádraží, byly součástí výstavby nového Mostu před padesáti lety. Podle statiků už ale hrozilo jejich zřícení. Město se proto rozhodlo most i lávky zbourat a na jejich místě postavit mosty nové.

O víkendu stavbaři uzavřou i silnici 1/13, nad kterou se mosty klenou. Na čtyřproudou silnici pod mosty nakladou stovky starých pneumatik a gumových pásů, aby padající části mostů komunikaci nepoškodily.

„Samotné bourání by mělo začít v sobotu v 7 hodin ráno. Na sobotu a neděli je naplánována úplná uzavírka komunikace 1/13, obnovit by se měla, dopadne-li všechno dobře, v pondělních ranních hodinách."

„Bude demolována část lávky a celý most, který je pro automobilovou dopravu. A aby se pěší mohli dostat od tramvaje k nádraží, tak zůstává část té lávky a ta bude potom zbourána poté, co budou postaveny nové mosty,“ říká mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková.

V pohotovosti jsou strážníci i dopravní policisté

O demolice budou mít jistě zájem jak Mostečané, tak nenechavci chtiví železného šrotu. Po celý víkend proto budou těsné okolí stavby hlídat mostečtí strážníci. Sledovat demolici bude možné také ze současné provizorní lávky.

„Stavbaři samozřejmě lidi na místo stavby nepustí. Ale i po té demolici zůstane část lávky, jedinou možností je sledovat to právě z té lávky,“ doplňuje mluvčí magistrátu.

Pohotovost má také mostecká dopravní policie. Hlídky budou stát na objízdné trase na území města.

„Bude připravena objížďka přes město. Z tohoto důvodu budou hlídky stát v ulici Rudolická a budou regulovat dopravu. Vzhledem k tomu, že se jedná o sobotu, kdy nejezdí tolik motorových vozidel, dá se předpokládat, že nedojde k žádnému problému," říká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Osobní auta pojednou objížďku přes město, nákladní doprava pak musí na Louny a Bílinu.

Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme