Stavbaři začali odklízet sesuv z D8, práce mají skončit v červnu

Dělníci dnes začali odklízet zeminu z rozestavěné dálnice D8 přes České středohoří. Už hotovou vozovku zasypal v červnu 2013 sesuv nestabilního svahu nad Litochovicemi nad Labem na Litoměřicku. Podle stavbařů bude celé místo průjezdné spolu s dostavbou dálnice D8, tedy v závěru letošního roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odklízení zeminy na dálnici D8

Odklízení zeminy na dálnici D8 | Foto: Jan Bachorík | Zdroj: Český rozhlas

Stroje začaly odklízet zeminu z dálnice, která byla před sesuvem kompletně hotová.

„Bagr, který nakládá vozy, se ani nezastaví. Na jeden zátah nabere několik kubíků zeminy a vozy jsou za chvíli naložené,“ hlásí z místa reportér Jan Bachorík.

Po třech letech tak finišují práce na zabezpečení celého svahu. Ten už stavbaři zajistili několika betonovými výztužemi a odvádějí přebytečnou vodu.

„Dělníci zajistili svah dvanácti velkými betonovými studnami, které mají svah udržet a zamezit jeho dalšímu pohybu,“ vysvětluje Bachorík.

Práce tu mají skončit do 30. června. Jestli bude nutné několik desítek metrů dálnice postavit znovu, ukáže až průzkum po odklizení sesuté zeminy.

Z Prahy do Drážďan by řidiči měli jezdit do konce roku. „Už letos bychom se měli jak z Prahy, tak i z Ústí nad Labem dostat na vánoční trhy do Drážďan,“ upřesňuje redaktor.

Sesuv půdy na rozestavěném úseku dálnice D8 při povodních 2013 | Foto: Český rozhlas

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme