Stavbu pavilonu infekčních chorob v Nemocnici Na Bulovce zdržuje směna pozemků

Nemocnice Na Bulovce stále čeká na novou přístavbu kliniky infekčních chorob. Ministerstvo zdravotnictví sice na budovu vyčlenilo peníze ze státního rozpočtu, zatím ale nemá pozemek, na kterém by mohla stát. Ministerstvo teď o směně pozemků jedná s pražským magistrátem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Na Bulovce (ilustrační foto) | Foto: Nemocnice Na Bulovce

Pozemek, na kterém má nový pavilon stát, patří městu. Praha je sice ochotna ho směnit za jiný, stejně velký pozemek ve vlastnictví státu, k tomu ale chce peníze navrch. Podle radního pro zdravotnictví Radka Lacka z hnutí ANO na rozdíl hodnot pozemků poukazuje i odborný posudek.

„Ten pozemek, který je náš a chtěli bychom ho směnit, vychází zhruba kolem 4 milionů a to, co nám nabízí Bulovka, je něco přes 2 miliony. Město tomu v žádném případě nebrání, musí však dodržovat pravidla prodeje, a proto jsme si kvůli tomu nechali zpracovat znalecký posudek,“ vysvětluje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stavbu nového pavilonu infekčních chorob v Nemocnici Na Bulovce zdržuje směna pozemků, podrobnosti zjišťovala redaktorka Veronika Štefanová

Nemocnice Na Bulovce proto s projektem za skoro 90 milionů korun zatím musí počkat. „Město kromě směny požaduje navíc ještě doplatek od nemocnice a to už je suma, kterou nemocnice nemůže zaplatit. Teď probíhají další jednání na téma oceňování pozemků,“ vysvětluje mluvčí nemocnice Martin Šalek.

Nová přístavba Kliniky infekčních nemocí by měla sloužit jako specializované pracoviště pro vysoce nebezpečné nákazy.

„Ta přístavba, která by měla přímé propojení se stávající infekční klinikou, by měla 12 lůžek a byla by v mimořádných situacích určena pro vysoce nebezpečné nákazy a v běžných situacích pro zkapacitnění infekční kliniky,“ dodává Šalek.

Pokud se nepodaří projekt výstavby zahájit letos, ministerstvo počítá s penězi i pro příští rok. „Pro tento projekt je už vyhrazena suma na tuto investici, celkem jde o 90 milionů korun. Z toho 65 milionů je schváleno jako příspěvek státního rozpočtu. A jediný a základní problém, který zůstává, je problematika pozemku v areálu Nemocnice Na Bulovce,“ říká ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček z ČSSD.

Ministerstvo zdravotnictví plánuje na příští týden setkání se zástupci magistrátu, na kterém budou pokračovat v jednání o směně pozemků.

Veronika Štefanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme