Stavbu stadionu v Bystřici nad Pernštejnem zastavila stížnost k antimonopolnímu úřadu

Stavbu zimního stadionu za 56 milionů v Bystřici nad Pernštejnem brzdí stížnost jednoho z místních obyvatel. Napadl průběh výběrového řízení na firmu, která měla sportovní stánek postavit a následujících patnáct let provozovat. Zdržení by mohlo výstavbu odsunout až příští rok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Foto: Tomáš Adamec | Zdroj: Český rozhlas

Dlouhá léta plánovaná stavba zimního stadionu měla začít v půlce června a už v zimní sezoně se tam mělo sportovat.

Stadion měla podle výsledku výběrového řízení postavit a také provozovat brněnská firma H+H Technika. Jenže jeden z obyvatel Bystřice nad Pernštejnem řízení zpochybnil a poslal stížnost na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Úřad zatím město vyzval k dodání určitých podkladů, a to do konce minulého týdne. Město tak učinilo a nyní čeká na verdikt.

Administrativně je na stavbu vše připraveno, stížnost však může její začátek výrazně posunout. Jak řekl starosta Bystřice Karel Pačiska, termín je dost napnutý. Pokud stavba nezačne do července, musela by se odložit na příští rok.

V Bystřici se o stadionu uvažovalo řadu let. Plánovaná stavba má mít rozměry pro oficiální hokejová utkání, hlediště pro 250 diváků a veškeré zázemí, které k němu patří.

Stavba vyjde na 56 milionů, bystřičtí by ho měli v předem dohodnutých splátkách investorovi v následujících osmi letech splácet.

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme