Stěhování munice z Vrbětic potrvá podle Chovance několik měsíců

Téměř 3000 tun munice z Vrbětic na Zlínsku do Květné na Svitavsku začnou odvážet speciální vozy nejdříve v druhé polovině ledna. Oznámil to ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD po jednání se starosty okolních obcí. S převozem souhlasili všichni včetně místostarosty Květné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vjezd do muničního areálu u Vrbětic | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

Munici budou převážet speciálně upravené vozy, které podle ministra budou pod neustálým dohledem. Vše potrvá několik měsíců.

„Budou použity všechny dostupné prostředky k tomu, aby ten převoz byl bezpečný, byl monitorován. Bude se to vyvážet specializovanými auty, která budou mít GPS, bude jasně daný harmonogram převozu,“ vysvětluje ministr vnitra a pokračuje:

„Pokud by se to auto zastavilo na dobu delší než 15 minut, policie zareaguje. V některých případech bude policie tato auta i doprovázet.“

Muniční sklad v Květné je podle ministra Chovance dobře zabezpečený.

„Ten areál je v daleko lepším stavu než areál ve Vrběticích. Je tam fyzické hlídání, to znamená, je tam vojenská policie a bude tam Policie ČR. V současné době je tam velice kvalitní a dobrý kamerový systém. Nemáme obavu o to, že by tento areál neměl kvalitní zabezpečení,“ dodal ministr.

Vrbětice - muniční sklad | Foto: Český rozhlas

Jaroslav Gavenda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme