Stěhování Slovanské epopeje do Prahy pokračuje

Stěhování Muchovy Slovanské epopeje z Moravského Krumlova do Prahy pokračuje. Podle svědků dnes pražští galeristé naložili a odvezli nejméně pět srolovaných velkoplošných pláten. Vše se děje za zavřenými dveřmi a bez přítomnosti starosty, který odjel kvůli Epopeji do Prahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatím je Slovanská epopej vystavena na zámku v Moravském Krumlově | Foto: Gabriela Grmolcová

Balení pláten probíhalo už od úterý, hned po skončení výstavy, která představuje torzo Slovanské epopeje. Všechno ovšem probíhalo v utajení, a to už v době, kdy pražští zastupitelé ještě neprojednali stěhování díla z Moravského Krumlova. Pracovníci Galerie hlavního města Prahy do zámku nikoho nepustili, a to ani na nádvoří, které si pronajali od vlastníka zámku, společnosti Incheba.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Vlasty Gajdošíkové o stěhování Slovanské epopeje ve Večerním Radiožurnálu.mp3

Podle svědků již před desátou hodinou dopolední naložili tito pracovníci dvě velká a tři menší plátna Slovanské epopeje do klimatizovaných kamionů a odvezli je. Dalších deset pláten pracovníci galerie odvezou pravděpodobně o víkendu.

Na pražském magistrátu se přitom právě dnes snaží občané Moravského Krumlova transportu zbývajících pláten zabránit.

Na 30 moravskokrumlovských studentů od rána čekalo na zahájení jednání pražského zastupitelstva. Starosta města Tomáš Třetina v 9 hodin předal pražským zastupitelům petici se třemi tisíci podpisy za zachování Slovanské epopeje na moravskokrumlovském zámku.

Všechny obrazy Slovanské epopeje se brzy přesunou do Velké dvorany Národní galerie v pražském Veletržním paláci, kde budou vystaveny.

Vlasta Gajdošíková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme