Stezka korunami stromů u Lipna uvítá první návštěvníky již v červenci

Myšlenka Stezky korunami stromů spočívá v představě, že návštěvník půjde na procházku lesem, ale místo toho, aby se brodil maliním a borůvčím, bude se lehce procházet mezi korunami stromů. Takový nevšední zážitek čeká turisty už během července. Na zalesněném vrchu Kramolín u Lipna se totiž staví Stezka korunami stromů, první v Česku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stezka v korunách stromů | Foto: Oficiální webové stránky Stezky v korunách stromů, Národní park Bavorský les

Stezka korunami stromů má sesterskou v sousedním Bavorsku. Česká stezka na své otevření teprve čeká.

„Je to dřevěná lávka do výšky dvou třetin stromu. V těch 24 metrech návštěvníci vstoupí do věže a po devítihranné dřevěné konstrukci jdou až do výšky 40 metrů, kde se naskýtá překrásný výhled na celou krajinu Lipenska,“ popisuje stezku ředitelka marketingu Marcela Haladajová.

Kovové schody vyvedou návštěvníka na dřevěnou konstrukci, kde stále ještě pracují dřevorubci na odstranění větví, které by mohly lávce překážet.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stezku v korunách stromů navštívila ještě před jejím dokončením redaktorka ČRo Romana Kostohryzová

„Celá stezka je bezbariérová a je určena pro vozíčkáře a pro maminky s kočárky a s malými dětmi,“ dodává Marcela Haladajová.

Kromě procházky korunami stromů uprostřed smrkového lesa a krásného výhledu místy až na Alpy budou na stezce i nejrůznější zastavení. Některá jsou naučná o hospodaření v lese, jiná adrenalinová, podobná jako v lanových parcích.

Slavnostní otevření stezky korunami stromů je připraveno na 20. července.

Romana Kostohryzová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme