Stezka v Měsíčním údolí z Konopiště do Poříčí nad Sázavou se bude obnovovat

Benešov připravuje obnovu turistické stezky celým Měsíčním údolím. Vede podél břehů Konopišťského potoka od zámku Konopiště, přes osadu Racek až do Poříčí nad Sázavou. Dříve byla využívaná především rodinami s dětmi a cyklisty, dnes už je místy téměř neschůdná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zámek Konopiště - pohled z východní strany | Foto: Pavel Pavlas

Stezka Měsíčním údolím měří okolo deseti kilometrů a prochází nebo se dotýká několika obcí.

A právě zástupci těchto obcí - tedy Poříčí nad Sázavou, Chlístova a především Lesního závodu Konopiště a Povodí Vltavy - se sešli s vedením benešovské radnice, aby se dohodli na postupu prací.

Ze schůzky vyplynulo, že nejvíce práce připadne na Povodí Vltavy a Lesní závod. Účastníci jednání se dohodli, že si nejprve projdou celou trasu sami a pak se rozhodnou, kde a kdy v tomto roce obnovu Měsíčního údolí zahájí.

Bude třeba vyčistit koryto potoka a podél stezky odstranit popadané a poškozené stromy a porosty. Dále pak upravit cestu tak, aby byla přívětivá pro pěší túry i jízdu na kole.

Nejtěžším oříškem asi bude obnovit možnost podcházení mostu, kde potok protéká pod silnicí od Benešova na Týnec nad Sázavou. Tady doposud musí všichni uživatelé této trasy přecházet přes velmi frekventovanou komunikaci.

Poříčí a Chlístov plánují ve své části trasy přírodopisné stezky, Benešov pak opravu lávky pod Vidlákovou Lhotou. Uvažuje se i o možnosti obnovení sjíždění této části potoka až do řeky Sázavy.


Zvětšit mapu

Simona Bartošová, Lenka Morávková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme