Stíhaný pardubický starosta končí, zastupitelé vyberou nového

Starosta třetího pardubického obvodu Ján Kasič z ČSSD ve funkci končí. Čelí totiž obvinění policie z uplácení, kterým chtěl zamezit televizním reportérům v natáčení reportáže o jeho působení v řadách komunistické policie. Zastupitelé dnes vyberou nového starostu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ján Kasič (ČSSD)

Ján Kasič (ČSSD) | Foto: ČSSD

Kasič spolu se stranickým kolegou a vydavatelem místního týdeníku Svatoplukem Kodetem se s redaktory sešli minulé pondělí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Starosta pardubického obvodu skončil kvůli uplácení novinářů. Více reportérka Drahomíra Bačkorová

Kodet jim předal 60.000 korun za to, že natáčení zastaví. Televize své tvrzení o uplácení doložila záběry skryté kamery.

Při předávání peněz pak oba muže zatkli policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a na základě vyšetřování je obvinili z uplácení.

Místní organizace ČSSD okamžitě vyzvala Kasiče k odstoupení ze všech funkcí. On sám požádal o přerušení svého členství v sociální demokracii. Dnes zastupitelé třetího městského obvodu zvolí nového starostu.

Martin Hromádka, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme