Stránky pražského magistrátu postihl několikahodinový výpadek

Internetové stránky hlavního města Prahy dnes několik hodin nefungovaly. Podle magistrátu byla poškozena jedna takzvaná šablona stránek. Praze zkolaboval podle zdroje ČTK z vedení města i systém vydávání karet opencard. Magistrát to nepotvrdil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opencard | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

"Magistrátní odbor informatiky na problému pracuje a analyzuje jej. Příčinu ještě neznáme, zjišťují ji odborníci," řekl kolem 16. hodiny mluvčí magistrátu Vít Hofman. Následně město oznámilo, že za výpadek může chyba šablony stránek.

Vedle webu hlavního města podle informací ČTK nefungovala ani komunikace mezi jednotlivými městskými organizacemi a vydávání opencard. To ale Hofman nepotvrdil.

"Vydávání karet Opencard nebylo zastaveno ani přerušeno. Výpadek portálu Prahy nijak neovlivnil vydávání opencard na pracovišti ve Škodově paláci," uvedl mluvčí.

Internetové stránky Prahy byly letos nefunkční již několikrát. Na přelomu března a dubna zůstaly mimo provoz několik dní, stejně jako na konci srpna.

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) v březnu obvinila z odpovědnosti za výpadek minulé vedení magistrátu, které podle ní nechalo oblast IT ve špatném stavu. Tehdy koaliční TOP 09 naopak z problémů vinila současné vedení města složené z ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme