Strážníci po Praze sbírají použité jehly a stříkačky

Zřejmě každý Pražan, ale pravděpodobně i návštěvník hlavního města, někdy narazil na narkomany. Užívají drogy v parcích, dokonce i v samotném centru Prahy, nebo ve vestibulu metra. Na místě pak nechají použité jehly, a pokud se o ně kdokoli poraní, hrozí mu velké riziko nákazy nejen žloutenkou, ale i virem HIV. Městští policisté proto dnes opět vyrazili do ulic, aby použité jehly bezpečně sesbírali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Injekční stříkačka (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Osm strážníků se dnes bude od 9 do 15 hodin věnovat pouze sběru injekčních stříkaček a materiálu, které používají narkomané. Policisté prozatím pročistili okolí Smíchovského nádraží a okolo Národního muzea. Prohledávat budou další nádraží, vestibuly metra nebo parky v centru Prahy, kde se narkomani scházejí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Akci sledoval reportér ČRo Miroslav Dvořák

„Doposud našli strážníci zhruba desítku jehel a injekčních stříkaček s tím, že jedna jehla byla dokonce umístěna na lavičce a kdo by sis sedl, tak by se o ní poranil,“ říká reportér Českého rozhlasu, který se akce zúčastnil, Miroslav Dvořák.

Podobné akce probíhají čtyřikrát do roka. „Strážníci mi sami řekli, že okolí Národního muzea a centra Prahy prohledávají téměř denně,“ říká reportér Dvořák.

Lidé by na nalezené jehly a stříkačky neměli sahat. Naopak by měli zavolat na tísňovou linku 156 a městští strážníci sami nebezpečný materiál zlikvidují. Pokud by je vyhodili do koše, hrozilo by lidem bez domova, že se o ně při prohledávání koše, poraní a nakazí.

Michaela Vydrová, Miroslav Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme