Strážníci z Prahy 1 se stěhují do bývalého rockového klubu Bunkr

Asi šedesátka strážníků z Prahy 1 se stěhuje do Bunkru. V někdejším rockovém klubu jim radnice vybudovala moderní zázemí, které nahradí nedostačující služebnu v ulici Rybná. Pomyslný klíč od nové služebny strážníci z rukou starosty převzali dnes dopoledne. Městská část za to očekává především větší bezpečnost v centru. Zrekonstruované prostory s přednáškovým sálem, evakuačním centrem a posilovnou navíc mohou využívat i obyvatelé Prahy 1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová služebna městské policie byla otevřena v prostorách, kde kdysi býval rockový klub Bunkr | Zdroj: ČTK

Drogy, prostituce, kapesní krádeže, nájezdy opilých turistů, neklidné demonstrace. Služba strážníků v centru Prahy je mnohdy náročnější než práce na služebnách v ostatních částech hlavního města. Přesto právě městské policii z centra řadu let chybělo pořádné a dostatečně prostorné pracovní zázemí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nové služebně městské policie v Praze 1 natáčela redaktorka Evelyna Kulíšková.

„Působila na několika rozdělených služebnách. Zejména služebna v ulici Rybné by potřebovala rozsáhlou rekonstrukci a my jsme rádi, že můžeme strážníky přesunout sem. Ten objekt, kde jsme v současné době, budeme moct vrátit městské části Praha 1," pochvaluje si ředitel městské policie v Praze Eduard Šuster, který prostory bývalého problematického klubu dobře zná:

„Když v roce 1997 Bunkr fungoval, tak jsem působil jako řadový policista jednotky, která tady ten klub vyklízela. Tenkrát ohledně toho bylo velké mediální pozdvižení, a když vidím tyto prostory v tom stavu, v jakém jsou dneska, tak mám z toho velkou radost."

O svou radost se podělil také šéf městské policie v Praze 1 Miroslav Stejskal. Do nové služebny v ulici Lodecká může přestěhovat všech téměř 60 strážníků z celkem 16 okrsků:

„Důležité pro nás bylo, že jsme sem mohli přesunout i tu část okrskářů, kteří patří na Malou Stranu, protože jsme je kvůli malému prostoru v Rybné museli dát na odloučené pracoviště a dělalo to problémy při organizaci, instruktáži. Svůj okrsek má samostatně i Václavské náměstí a je tu speciální okrsek, říkáme tomu parková policie, a to jsou strážníci, kteří mají jenom Petřínské zahrady."

Novou služebnu městské policie slavnostně otevřeli šéf pražských strážníků Eduard Šuster (vlevo) a starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. | Foto: ČTK

Proměna prostor bývalého klubu na policejní služebnu byla podle starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého z TOP 09 náročná, a to jak stavebně, tak finančně. Pětatřicetimilionový projekt, na kterém se zhruba z třetiny podílel magistrát, ale nebude k prospěchu jen strážníkům.

„Pomůže to ke zlepšení bezpečnosti v Praze 1, ale je to i takové zázemí, že v případě, že by se stala nějaká mimořádná událost - vyhořel dům, nebo jakákoliv jiná evakuace - tak mohou být okamžitě použity. Je tady i vytvořeno zázemí, takové to krátkodobé před tím, než by došlo k trvalému umístění těchto lidí," říká Lomecký.

Evakuační místnost pro 80 lidí vznikla v suterénu, kde se také nachází přednáškový sál a zároveň tělocvična, která bude k dispozici i obyvatelům Prahy 1. Těm strážníci zdarma nabídnou i kurzy sebeobrany, školám a seniorům pak nejrůznější přednášky nebo preventivní akce.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme