Střecha pražské vily Milada je už prázdná, squatteři z ní slezli

Vilu Milada v pražské Tróji v podvečer opustili poslední squatteři. Asi 40 lidí objekt obsadilo včera večer. Zasáhli proti nim policisté. V akci byl vrtulník i pořádková jednotka, většinu ze squatterů postupně odvezli na policejní služebny. Zbylí opustili vilu z vlastní vůle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Squatteři obsadili pražskou vilu Milada | Foto: ČTK

Sedm squatterů během zásahu vylezlo na střechu budovy. Policie proto až do dnešního večera musela situaci na místě monitorovat. K zásahu přistoupit nechtěla, aby ze střechy squatteři nespadli.

Naléhání policistů k opuštění střechy Milady odpoledne uposlechl jeden z aktivistů, zbylých šest slezlo v podvečer. Policisté je chtějí vyslechnout, případ bude dál řešit místní radnice jako přestupek.

Mladí si happeningem a koncertem připomínali tři roky od doby, kdy byl tento poslední pražský dlouhodobě obývaný squatt policejně vyklizen. Vila Milada patří ministerstvu školství, které ji dlouhodobě nechává chátrat.

„Jednalo se v podstatě o symbolický akt, kterým jsme chtěli upozornit na to, že vila Milada byla před třemi roky vyklizena na základě toho, že vlastník chce s nemovitostí nakládat, ovšem i po změně vlastníka se s objektem za tři roky nestalo vůbec nic,“ objasnil důvod obsazení vily jeden ze squatterů.

Libor Procházka, Anna Königsmarková, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme