Střechu pražské Milady okupují squatteři. Policie vyčkává

U bývalého pražského squattu Milada v Praze 8 musela policie zasahovat už v noci. Před desátou večer do domu proniklo asi 40 lidí. Policie proti nim nasadila stovku mužů, mimo jiné i ze speciální zásahové jednotky. Při akci bylo 24 lidí zatčeno. Situaci monitoroval také vrtulník. Dva policisté se při akci zranili. Šest aktivistů dál zůstává na střeše objektu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Squateři na střeše pražského squatu Milada | Zdroj: ČTK

Sedm squatterů během zásahu vylezlo na střechu budovy. „Policisté proto celý objekt zajistili a podle vývoje situace se bude dál ve věci postupovat. Tyto osoby jsou momentálně pořád na střeše. Policisté se snaží o ústní vyjednávání a komunikaci,“ uvedla v poledne mluvčí pražské policie Jana Rösslerová. Jeden ze squatterů už ze střechy odpoledne slezl, další na ní stále zůstávají.

Přehrát

00:00 / 00:00

U vily Milada vše sleduje reportérka Anna Königsmarková

Situaci na místě proto stále monitoruje šest jednotek. Zasahovat ale kvůli možnému zranění squaterů policisté nebudou, pouze vyčkají, až osoby samy slezou. Objekt navíc leží ve špatně přístupném trerénu. Pro případný pád squaterů byla u vily přistavena záchranná služba.

Podle policejní mluvčí jsou squatteři dobře zásobeni potravinami a vodou a zřejmě počítají s další blokádou objektu.

Policie k tak masivnímu zákroku podle Rösslerová přistoupila v reakci na to, že squatteři se v domě zabarikádovali, byli na policisty vulgární i agresivní.

Squatteři chtěli v noci oslavit třetí výročí vyklizení Milady a zároveň upozornit na zanedbaný stav vily, o kterou se její majitel nestará.

Anna Königsmarková, Matěj Skalický, Veronika Neprašová, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme