Středisko Drop In získalo odklad pro vystěhování z centra Prahy

Centrum metadonové substituce střediska Drop In, které se stará o léčbu drogově závislých, zůstane v centru hlavního města do srpna. Potom se odstěhuje do areálu nemocnice na Bulovce. Praha 1 vypověděla zařízení, protože prý sídlí blízko mateřské školy a do centra se kvůli němu stahují narkomani.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nízkoprahové středisko Drop In na Praze 1 | Foto: Drop In

Původně se mělo Centrum metadonové substituce vystěhovat ze svých prostor již v květnu. Protože ale nebyly dostupné žádné náhradní prostory, odhlasovalo dnes zastupitelstvo Prahy 1, že je ochotno s termínem posečkat.

Mezitím nabídl Magistrát hlavního města Prahy středisku Drop In náhradní prostory v areálu Bulovky.

„Jsem rád, že se našlo smírné řešení, protože my jsme měli odejít, abych tak řekl „do pole“, už od 1. května, kdy nebyly připraveny náhradní prostory. Magistrát prostory na poslední chvíli nabídnul, takže my bychom se měli na přelomu července a srpna přestěhovat do prostor jiných, a to si myslím, je to podstatné,“ shrnul Jiří Presl, vedoucí lékař Centra metadonové substituce střediska Drop In.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Veroniky Sedláčkové ve Stalo se dnes byl Jiří Presl, šéflékař Centra metadonové substituce, který informoval o odkladu nuceného přemístění centra z Prahy 1 na Bulovku

Lokalita nového centra není umístěna v městském středu, a proto panují obavy, že někteří klienti si do nových prostor nenajdou cestu.

„Klientela, která jde do metadonu, to už je klientela, která podepisuje terapeutickou smlouvu, jde do nějakého programu nebo je v nějakém existujícím programu, kterému je podřízena. Já si myslím, že to bude fungovat,“ říká Jiří Presl a pokračuje:

„Něco jiného by bylo třeba kontaktní centrum, kde ta klientela není vázaná smlouvou, a tam by to byl ještě větší problem.”

Veronika Sedláčková, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme