Střední Čechy kosí chřipka. Ve většině nemocnic platí zákaz návštěv

V Hostíně u Vojkovic na Mělnicku už zase chodí děti do mateřské a základní školy. Zařízení byla od poloviny minulého týdne uzavřená kvůli chřipce. Počet nemocných za uplynulý týden ve středních Čechách překonal na některých místech hranici epidemie. Nejhorší situace je na Mělnicku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nachlazení (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos, David Castillo Dominici

V kraji je 1 638 nemocných na 100 000 obyvatel. Počet onemocnění vzrostl o necelých sedm procent a nemocných přibylo zejména ve věkových skupinách pod 25 let, nejvíc pak o pětinu ve věkové kategorii mezi 6 a 14 lety.

V současné době jsou podle hygieniků všechna školská zařízení ve středních Čechách v provozu. Kvůli chřipce však platí stále zákazy návštěv v nemocnicích Kladně, Slaném, Dobříši, Příbrami, Benešově Nymburce a Mladé Boleslavi.

V Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi už také leží dva pacienty s virem H1N1. Podle vyjádření z nemocnice se jejich stav během víkendu zlepšil.

Zakázané jsou také návštěvy v zařízení sociálních služeb v Dolním Cetně na Mladoboleslavsku.

Nejhorší situace je na Mělnicku, kde situace výrazně přesáhla hranici epidemie. Zaznamenali zde 2 224 nemocných na 100 000 obyvatel. Před týdnem leželo v místní nemocnici 9 pacientů s H1N1 a jeden z nich byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče. Ke dnešnímu dni jsou na normálních pokojích už jen dva pacienti a jejich stav se lepší.

Těsně pod hranicí epidemie jsou zatím na Rakovnicku, Nymbursku, Mladoboleslavsku, Kutnohorsku, Kolínsku, Kladensku a Berounsku.

Další výsledky o stavu nemocných ve středních Čechách zveřejní hygienici až na konci týdne. Podle nich nelze další vývoj - co se týká nemocnosti - odhadovat. Očekávají proto blížící se jarní prázdniny, při nichž tradičně nemocnost klesá.

Chřipka - jak chránit sebe i své okolí | Foto: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Jana Huzilová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme