Střední Čechy omezí kvůli pražskému okruhu jízdu kamionů

Středočeský kraj pravděpodobně omezí jízdu kamionů na některých silnicích v blízkosti dnes otevřené jihozápadní části pražského okruhu. Bojí se, že řidiči kamionů nebudou chtít za obchvat platit a budou se mu snažit vyhnout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamionová doprava | Foto: Tomáš Adamec

Zákaz vjezdu vozů nad 12 tun se pravděpodobně během tohoto týdne objeví na silnici vedoucí od dálnice D1 na Říčany u Prahy až do Úval. Musí se k tomu ale ještě vyjádřit dopravní policie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Starostka Říčan u Prahy Adriena Mrázová

Policisté by také měli v prvních dnech tuto silnici hlídat a řidiče kamionů na změnu v dopravě upozorňovat. Vedení středočeského kraje navíc jedná o tom, že by na některé vybrané úseky silnic v blízkosti jihozápadního okruhu Prahy umístilo i pevné váhy na nákladní auta.

Všechna vozidla, která by zákaz vjezdu vozidel nad 12 tun porušila, by byla vyfotografována a kraj by je pak pokutoval. Na kolika místech a na jakých silnicích dojde k omezení nákladní dopravy ale vedení kraje zatím neuvedlo.

Pražský radní pro dopravu Radovan Šteiner tvrdí, že u Říčan žádné kolapsové situace nenastaly a nedošlo ani k pozorovatelnému zvýšení kamionové dopravy. Podle starostky Říčan u Prahy Adrieny Mrázové se už ale některé kamiony vydaly na cestu směrem po Říčanské ulici.

„Zatím je brzy hodnotit. Průzkumy, které jsem nechali ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic udělat ale jednoznačně ukazují, že Spořilovská spojka je velmi úzké hrdlo a v okamžiku zahlcení kamiony bude nákladní doprava hledat jinou trasu a ta nejbližší vede právě přes Říčany,“ tvrdí starostka města.

Kraj už podle ní požádal o vydání rozhodnutí o umístění zákazu vjezdu kamionů nad 12 tun právě na říčanskou silnici.

Igor Maňour, Pavel Pavlas, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme