Střední Čechy omezí kvůli pražskému okruhu jízdu kamionů

Středočeský kraj pravděpodobně omezí jízdu kamionů na některých silnicích v blízkosti dnes otevřené jihozápadní části pražského okruhu. Bojí se, že řidiči kamionů nebudou chtít za obchvat platit a budou se mu snažit vyhnout.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamionová doprava

Kamionová doprava | Foto: Tomáš Adamec

Zákaz vjezdu vozů nad 12 tun se pravděpodobně během tohoto týdne objeví na silnici vedoucí od dálnice D1 na Říčany u Prahy až do Úval. Musí se k tomu ale ještě vyjádřit dopravní policie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Starostka Říčan u Prahy Adriena Mrázová

Policisté by také měli v prvních dnech tuto silnici hlídat a řidiče kamionů na změnu v dopravě upozorňovat. Vedení středočeského kraje navíc jedná o tom, že by na některé vybrané úseky silnic v blízkosti jihozápadního okruhu Prahy umístilo i pevné váhy na nákladní auta.

Všechna vozidla, která by zákaz vjezdu vozidel nad 12 tun porušila, by byla vyfotografována a kraj by je pak pokutoval. Na kolika místech a na jakých silnicích dojde k omezení nákladní dopravy ale vedení kraje zatím neuvedlo.

Pražský radní pro dopravu Radovan Šteiner tvrdí, že u Říčan žádné kolapsové situace nenastaly a nedošlo ani k pozorovatelnému zvýšení kamionové dopravy. Podle starostky Říčan u Prahy Adrieny Mrázové se už ale některé kamiony vydaly na cestu směrem po Říčanské ulici.

„Zatím je brzy hodnotit. Průzkumy, které jsem nechali ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic udělat ale jednoznačně ukazují, že Spořilovská spojka je velmi úzké hrdlo a v okamžiku zahlcení kamiony bude nákladní doprava hledat jinou trasu a ta nejbližší vede právě přes Říčany,“ tvrdí starostka města.

Kraj už podle ní požádal o vydání rozhodnutí o umístění zákazu vjezdu kamionů nad 12 tun právě na říčanskou silnici.

Igor Maňour, Pavel Pavlas, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme