Středočeská policie je kvůli amnestii v pohotovosti

Středočeské věznice dnes opustí další vězni. První desítky z nich se dostali na svobodu díky amnestii prezidenta Václava Klause včera odpoledne a večer. V kraji by mělo opustit vězení podle hrubých odhadů až 1500 odsouzených. Středočeská policie je proto v pohotovosti. V ulicích by se mělo objevit více hlídek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První amnestovaní vězni opouštěli 2. ledna české věznice | Foto: ČTK, Libor Zavoral

„Na amnestované není pohlíženo jako na osoby beztrestné. V případě, že by došlo na našem teritoriu k nárůstu trestné činnosti, jsme připraveni tuto situaci řešit a reagovat na ni,“ říká policejní mluvčí pro Prahu - východ Markéta Johnová s tím, že žádnou větší bezpečnostní akci ale policie nechystá.

Amnestovaní vězni opouští také věznici v Jiřicích u Nymburka, měly by jich být až tři stovky. Už od brzkého rána na ně čekaly desítky známých a příbuzných.

Přehrát

00:00 / 00:00

U věznice v Jiřicích na Nymbursku natáčel Pavel Pavlas

„Od šesti ráno čekáme na bráchu, až ho pustí domů. Je tu krátce, ani ne rok. Amnestie nás potěšila, znovu oslavíme Vánoce i Nový rok, včetně petard, aby si to užil,“ těší se na sourozence jedna z žen.

Čekání na propuštění svých známých, příbuzných a kamarádů se neobešlo bez emocí. První vězni opustili jiřickou věznici krátce po 17. hodině.

„S amnestií jsem spokojený, zbývalo mi ještě deset měsíců. Dozvěděl jsem se o tom při projevu prezidenta v televizi. Pojedu teď autobusem nebo vlakem domů,“ těší se jeden z propuštěných vězňů.

Celkem se amnestie bude ve středních Čechách týkat podle hrubých odhadů až 1500 vězňů. Odsouzení budou opouštět zdejší věznici i dnes a v dalších dnech.

Pavel Pavlas, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme