Středočeská policie je kvůli amnestii v pohotovosti

Středočeské věznice dnes opustí další vězni. První desítky z nich se dostali na svobodu díky amnestii prezidenta Václava Klause včera odpoledne a večer. V kraji by mělo opustit vězení podle hrubých odhadů až 1500 odsouzených. Středočeská policie je proto v pohotovosti. V ulicích by se mělo objevit více hlídek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První amnestovaní vězni opouštěli 2. ledna české věznice | Foto: Libor Zavoral | Zdroj: ČTK

„Na amnestované není pohlíženo jako na osoby beztrestné. V případě, že by došlo na našem teritoriu k nárůstu trestné činnosti, jsme připraveni tuto situaci řešit a reagovat na ni,“ říká policejní mluvčí pro Prahu - východ Markéta Johnová s tím, že žádnou větší bezpečnostní akci ale policie nechystá.

Amnestovaní vězni opouští také věznici v Jiřicích u Nymburka, měly by jich být až tři stovky. Už od brzkého rána na ně čekaly desítky známých a příbuzných.

Přehrát

00:00 / 00:00

U věznice v Jiřicích na Nymbursku natáčel Pavel Pavlas

„Od šesti ráno čekáme na bráchu, až ho pustí domů. Je tu krátce, ani ne rok. Amnestie nás potěšila, znovu oslavíme Vánoce i Nový rok, včetně petard, aby si to užil,“ těší se na sourozence jedna z žen.

Čekání na propuštění svých známých, příbuzných a kamarádů se neobešlo bez emocí. První vězni opustili jiřickou věznici krátce po 17. hodině.

„S amnestií jsem spokojený, zbývalo mi ještě deset měsíců. Dozvěděl jsem se o tom při projevu prezidenta v televizi. Pojedu teď autobusem nebo vlakem domů,“ těší se jeden z propuštěných vězňů.

Celkem se amnestie bude ve středních Čechách týkat podle hrubých odhadů až 1500 vězňů. Odsouzení budou opouštět zdejší věznici i dnes a v dalších dnech.

Pavel Pavlas, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme