Středočeská policie vybavuje své vozy defibrilátory

Středočeští policisté postupně vybavují výjezdové vozy defibrilátory. Cílem je, aby přístroje sloužící k záchraně lidí se srdeční zástavou byly časem ve všech služebních vozidlech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Hlídkové policejní vozy se někdy objeví u vážné dopravní nehody dřív než záchranná služba a na sanitku pak policisté čekají třeba i několik minut.

„Přitom v některých případech, kdyby měli k dispozici defibrilátor a mohli začít s oživováním, tak nemuselo dojít k nějakému úmrtí,“ uvedl kutnohorský starosta Ivo Šalátek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Středočeská policie se vybavuje defibrilátory. Příspěvek redaktora Michala Trnky

Odpověděl tak na otázku, co vedlo radní Kutné Hory k uvolnění příspěvku ve výši 40 tisíc korun právě na nákup defibrilátoru. Tento přístroj už mohou využívat například policisté z kladenského oddělení v městské části Kročehlavy, dnes se ho dočkají strážci zákona v Benátkách nad Jizerou.

Vedení policie oslovilo i ostatní středočeská města se žádostí o finanční pomoc. Radní a zastupitelé většinou souhlasí.

Použití takzvaných automatizovaných defibrilátorů je celkem jednoduché, a to především díky hlasové nápovědě. Přesto postupně všechny středočeské policisty čeká odborné proškolení.

Michal Trnka, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme