Středočeská TOP 09 možná vyloučí tři své zastupitele. Podpořili koalici s Jermanovou

Za podporu koalice pod vedením Jaroslavy Pokorné Jermanové hrozí třem zastupitelům TOP 09 vyloučení ze strany. Podle předsedy strany Miroslava Kalouska porušili pravidla a jejich jednání označil za zradu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) | Foto: Jan Bartoněk

Středočeská TOP 09 navrhne ve čtvrtek výkonnému výboru strany vyloučení tři svých členů. Milan Schweigstill, Daniel Marek a Michaela Vojtová podpořili vznik koalice v čele s hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou z vítězného hnutí ANO. Krajská organizace TOP 09 přitom byla proti.

„Pokud kolegové neodvolají svůj podpis pod koaliční smlouvou, jdou proti usnesení krajského výboru a já budu muset výkonnému výboru navrhnout proces vyloučení. Samozřejmě argumentům budeme naslouchat,“ řekla Radiožurnálu předsedkyně středočeské organizace strany Helena Langšádlová.

Zrada, říká Kalousek

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek řekl, že trojice porušila pravidla, když pokračovala ve vyjednávání s hnutím ANO, Starosty a nezávislými a ODS. Jejich konání označil za zradu.

Ve Středočeském kraji se rýsuje koalice bez ČSSD. ANO a STAN chtějí vládnout s TOP 09

Číst článek

Ani jeden z trojice zastupitelů ze strany odcházet nechce. Argumentují tím, že program TOP 09 je programu nové středočeské koalice velmi blízký. Milan Schweigstill coby člen celostátního výkonného výboru chce ve čtvrtek večer vysvětlit spolustraníkům, proč je nejlepší být součástí koalice a ovlivnit tak alespoň částečně dění v kraji.

Výkonný výbor může vyloučení zastupitelů jen navrhnout. Do měsíce se k návrhu musí vyjádřit organizace, kam trojice patří, tedy v Mělníku, Kladně a Mladé Boleslavi. Pak se znovu musí sejít výkonný výbor a až poté by mohli být zastupitelé vyloučeni.

Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme