Středočeská zimní střediska hlásí ideální podmínky pro lyžaře

Na lyže nemusíte nutně jezdit jen do známých horských středisek. Několik lyžařských areálů najdete také například ve středních Čechách. Jejich provozovatelé navíc teď na sklonku roku hlásí ideální podmínky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skiareál Monínec | Foto: Eva Skuhrovcová

Na sjezdovkách většinou leží od půl metru do sto padesáti centimetrů sněhu. Na lyže dnes můžete vyrazit třeba na Monínec. Je to nedaleko Sedlce - Prčice a najdete tam největší středočeský zimní areál.

V provozu jsou tu všechny vleky a navíc i chlouba zdejšího areálu - dvanáct set metrů dlouhá čtyř sedačková lanovka. Podle provozovatele střediska Jaroslava Krejčího si tu ale na své přijdou i běžkaři: „Máme projetých 43 kilometrů běžeckých tras.“

Kombinaci přírodního a technického sněhu nabízí také ostatní středočeské areály. Za zimními sporty můžete do Chotouně u Prahy, zalyžujete si i na Šibeničním vrchu u Mnichovic, příbramské sjezdovce Padák a do top nabídky se pomalu dostává i areál v Kvasejovicích.

Lyžovat se bude také na Silvestra. Třeba na sjezdovce Šibeniční vrch dostanete k páteční večerní vstupence také skleničku sektu.

Michal Trnka, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme