Středočeský kraj letos investuje o 220 milionů korun méně, než předpokládal

Středočeský kraj letos proinvestuje 770 milionů korun. To je o 220 milionů méně, než původně předpokládal. Vyplývá to z Plánu investic na letošní rok, který schválili středočeští zastupitelé. Jde o projekty bez podpory Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednání zastupitelů Středočeského kraje | Foto: Pavel Pavlas

Kraj letos bude pokračovat v přestavbách oblastních nemocnic nebo v úpravě bývalého vojenského prostoru Ralsko. Z Plánu investic naopak vypadla dostavba Leteckého muzea v Mladé Boleslavi.

„Zůstaly tam zejména akce, které jsou již ve stavu, kdy by bylo neúčelné a neekonomické je rušit, to znamená ty, které jsou už realizovány. A pak jsou tam akce, které jsou pod smlouvou, to znamená, že už by kraj odstoupením od smluv tratil, platil by nějaké sankce a tak dále,“ vysvětlil středočeský radní pro oblast investic Jiří Peřina z ČSSD.

Opozice Plán investic kritizuje. Podle zastupitele Dana Jiránka z ODS kraj sice chce šetřit, ale nesystémově.

„Nejsou tam téměř žádné peníze na silnice, nejsou tam žádné peníze na školství, přes polovina všech prostředků jde na nemocnice, a jak víme už dlouho a teď to policie ještě potvrzuje, to jsou peníze, které jsou nejproblematičtější, respektive na nemocnicích se za Ratha zjevně kradlo a úplně nevíme, proč v tom nová vláda sociální demokracie a KSČM chce pokračovat,“ kontroval.

I s penězi od Evropské unie chce letos Středočeský kraj proinvestovat 3 miliardy korun.

Pavel Pavlas, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme