Středočeský kraj ruší od 1. února stovky autobusových spojů

Středočeský hejtman David Rath potvrdil zítřejší rušení autobusových linek. Ve středních Čechách přestanou úderem půlnoci jezdit stovky autobusů. Důvodem je to, že kraj letos autodopravcům kvůli dopadu vládních škrtů vyplatí na dotacích o 120 milionů korun méně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath | Foto: Marián Vojtek

Středočeský kraj nebude od zítřka dotovat například autobusovou linku, která jezdí z Čáslavi, přes Kutnou Horu a Kolín do Prahy. Přesto by cestující v tomto případě o většinu spojů přijít neměli.

Soukromý dopravce se rozhodl, že bude většinu původních spojů provozovat komerčně, tedy na své náklady. Zhruba v polovině roku pak firma situaci dle zájmu cestujících vyhodnotí a uvidí se, co dál.

„Od zítřka by mělo být neobjednáno zhruba 60 procent z celého balíku, který se má neobjednávat. Zbývá nám 40 procent, řekněme problematických, linek. Ty se budou řešit v průběhu příštích 14 dnů. Nové jízdní řády jsou k dispozici od minulého týdne a dnes by měla být k dispozici souhrnná tabulka pro celý kraj. Čili ne za jednotlivé linky,“ uvedl Rath.

Michal Trnka, Jana Huzilová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme