Středočeský kraj začíná s opravami silnic po zimě

Letošní tuhá zima a nadměrné solení vážně poškodily povrch silnic. Podle ministerstva dopravy by opravy - pokud by na ně bylo dost peněz - spolky něco přes šest miliard korun.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práce na silnici

Práce na silnici | Foto: Radana Schaeferová

I přes dvoumiliardovou finanční dotaci ze státního rozpočtu se ale mnohde peněz na opravy nedostává. Je tomu tak i ve Středočeském kraji, kde se má s opravami začít od dneška.

Přehrát

00:00 / 00:00

O opravách středočeských silnic mluvil Zdeněk Mečíř na Rádiu Česko

Jak na Rádiu Česko řekl Zdeněk Mečíř z pražské silniční správy Ředitelství silnici a dálnic, škody na rychlostních komunikacích a silnicích 1. třídy ve středních Čechách po letošní zimě odhadují zhruba na 850 milionů korun. Takovou částku ale k dispozici mít určitě nebudou.

„Dá se očekávat pokrytí těch nejhorších úseků. Pro první etapu řešení škod po zimě nám bylo vyčleněno 175 milionů korun, přičemž v té první vlně se dá předpokládat objem prací zhruba ve výši poloviny tohoto přídělu,“ uvedl Mečíř.

„Samozřejmě, že s ohledem na vyčíslené škody a použitelné prostředky nelze očekávat kvalitní a dlouhodobou opravu na celé síti,“ upozornil na Rádiu Česko.

Marika Táborská, Tomáš Pavlíček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme